Wodoodporne tapety łazienkowe – alternatywa dla glazury

Tapety, jeden z najbardziej popularnych sposobów wykończenia powierzchni ścian, spotykamy najczęściej w pokojach, a niezwykle rzadko myślimy o położeniu ich w łazience. Wydaje nam się, że jest to gorsze rozwiązanie niż tradycyjnie stosowana glazura, a wszechobecna w tym pomieszczeniu wilgoć szybko je zniszczy. Jednak coraz więcej łazienek jest wyposażanych w okna, co umożliwia ich lepszą wentylację, dzięki czemu tapeta na ścianie nie jest już takim złym pomysłem.

W większości sklepów z materiałami budowlanymi można również nabyć nowoczesne rodzaje tapet, przeznaczonych specjalnie do łazienki, a są one wykonane z zupełnie innych materiałów niż ich spotykane w pokojach odpowiedniki. Najczęściej jest to wysokiej jakości winyl, niemal całkowicie odporny na szkodliwe działanie wody i substancji chemicznych. Utrzymanie w czystości takiej tapety ułatwia także jej gładka i błyszcząca powierzchnia, która oprócz zalet typowo praktycznych w efektowny sposób rozjaśni każdą łazienkę, stanowiąc atrakcyjny element dekoracyjny.
Istnieje także inny rodzaj tapety, który sprawdzi się w tych specyficznych warunkach użytkowania, wykonany z włókna szklanego. Jest ona grubsza od winylowej, a jej struktura przypomina wyglądem grubą tkaninę. Taka tapeta jest w stu procentach wodoodporna, a ponadto odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, w tym oczywiście i częste szorowanie przez sprzątającą łazienkę panią domu.