Drzwi do domu jednorodzinnego i mieszkania

Zarówno w domu jednorodzinnym, jak i mieszkaniu w bloku nie możemy obejść się bez odpowiednich drzwi. Z jednej strony są nam potrzebne solidne i bezpieczne drzwi wejściowe zewnętrzne, a z drugiej myślimy jaką ozdobą w pomieszczeniach będą gustowne i eleganckie drzwi wewnętrzne drewniane czy nawet plastikowe.

Drzwi dobrane do miejsca, w którym mieszkamy.

Mając mieszkanie w bloku, musimy wybrać zupełnie inny model drzwi wejściowych zewnętrznych, które muszą uwzględniać specyfikę życia w takim miejscu. Niestety nietrudno tu o włamanie, hałasy czy nieprzyjemne zapachy wydobywające się z mieszkań sąsiadów. Z tego też powodu najlepiej kupić solidne i szczelne drzwi zewnętrzne metalowe, które uchronią nas przed większością tych niekorzystnych czynników. Zrobione z mocnych kątowników, zazwyczaj stalowych, oprą się każdemu włamywaczowi, który nie zdoła ich wyważyć czy wyłamać. Drzwi zewnętrzne stalowe czy równie chętnie kupowane drzwi aluminiowe zewnętrzne, wyposażone w zamki patentowe otwierane unikalnym kluczem, mają też certyfikaty dopuszczające je do użycia, a całodobowa gwarancja producenta zapewnia serwis w przypadku wystąpienia jakiejkolwiek awarii. Takiego poziomu bezpieczeństwa nie dadzą tanie drzwi zewnętrzne pcv, choć na zbliżony możemy liczyć w przypadku drzwi zewnętrznych drewnianych. Ten materiał sprawdzi się nie tylko w mieszkaniu, ale i w domu jednorodzinnym, a każdy model zrobionych z niego drzwi, nawet ponadwymiarowe drzwi zewnętrze dwuskrzydłowe, nie wpuści do wnętrza zimna czy wilgoci, choć trzeba je będzie wcześniej zaimpregnować, najlepiej wodoodpornymi lakierami.

Zadbajmy o wykończenie naszych wnętrz.

O ile w przypadku drzwi wejściowych zewnętrznych musimy zwrócić uwagę na ich zabezpieczenia antywłamaniowe, to zupełnie innego podejścia będzie wymagało znalezienie odpowiedzi na nurtujące nas pytanie, jakie drzwi wewnętrzne najlepiej sprawdzą się w naszym domu. Wymieniając je, chcemy też pozbyć się starych, wyjątkowo brzydkich framug, dlatego dobrym pomysłem jest zakup drzwi wewnętrznych z ościeżnicą. Taki zestaw można zamontować samodzielnie, korzystając z dołączonej instrukcji i nie będzie to wymagało użycia żadnych specjalnych narzędzi. Wystarczy wiertarka, śrubokręt i mała pomoc dobrego kolegi. Skrzydło drzwiowe warto też dobrać do stylu wykończenia wnętrza, a kiedy preferujemy aktualne trendy w modzie, to nasze potrzeby w pełni zaspokoją nowoczesne drzwi wewnętrzne, o minimalistycznej, prostej i często geometrycznej formie. Dla tych, którzy urządzają swoje domy i mieszkania w bardziej klasycznym, tradycyjnym stylu, została z kolei przygotowana olbrzymia oferta drzwi wewnętrznych drewnianych. Ceny ich zaczynają się już od kilkuset złotych, w zależności od sposobu wykończenia. Wśród wielu dostępnych modeli niezmienną popularnością od dłuższego czasu cieszą się drzwi przesuwne wewnętrzne, produkowane z drewna lub PCV. Jest to wręcz idealne rozwiązanie do małych mieszkań, w których liczy się właściwe wykorzystanie każdego centymetra wolnej powierzchni.